وبلاگ

چرا روابط زوجین خراب می شود ؟

5487760
خانواده /مقاله خانواده کازرانی

چرا روابط زوجین خراب می شود ؟

وقتی یک دختر و پسر برای ازدواج به توافق می رسند ، بی تردید به دنبال یک زندگی بهتر از شرایط قبل خود هستند . بی شک خلأ های در زندگی قبلی شان در خانه پدری داشته اند که تلاش می کنند تا با ازدواج خودشان آنها را جبران کنند و معمولا پیوندشان هم با یک عشق و شور و حرارت آتشین و دنیایی رویا و آرزو آغاز می شود ، اما پس از عقد شاهد هستیم که متاسفانه نتیجه مطلوبشان حاصل نمی شود و بجای آنکه خانه شأن محل آرامش آنها شود ، تبدیل به یک زندان یا میدان جنگ میان هردو با خانواده هایشان می شود که واقعا تشبیه کردن اینگونه زندگی به جهنم خیلی اغراق نیست !
اما چرا چنین می شود ؟

دلایل بروز این مشکلات به عوامل زیادی بر می گردد که در ذیل تعدادی از آنها. ا در این پست اشاره می کنم و در پستهای بعدی تکمیل خواهم کرد :
۱- عدم درک درست از تفاوت زن و مرد و متعاقبا عدم تلاش برای فهمیدن آن ‌
۲- الگوگیری غلط از پدران و مادران خود به گونه آیی که همان منش والدین خود نسبت به یکدیگر را می خواهند با همسر خود دنبال و تجربه کنند درحالی که توجه ندارند که هر آدمی شخصیت انحصاری خود را دارد .
۳- عدم شناخت کارکتر شخصیتی همسر
۴- عدم شناخت نیازهای همسر و در نتیجه بی پاسخ گذاشتن تامین نیازهای او .
۵ – دخالت های بیجای والدین از سر دلسوزی که جز بحران سازی در زندگی فرزندشان ثمره دیگری ندارد .
۶- غرور و توقع های نابجا
۷ – عدم پذیرش اصل آموختن دانش زندگی
۸- عدم توانایی در استقلال خانواده جدید التاسیس
۹- رقابت های غلط با سایر بستگان و دوستان
۱۰ – عدم درک درست مفهوم تعهد در زندگی مشترک

اکیدا به دوستان ارجمند. توصیه می کنم که از گذراندن دوره های آموزشی غفلت نکنید . با ها تجربه شده است که فقط با شرکت در یک دوره کاربردی ، بسیاری از راههای غلط را اصلاح می کند ولی افسوس که خیلی ها از این مهم غافل اند و با غفلت خود زندگی در رنج را برای خود انتخاب می کنند .
ارادتمند
امیر مهرداد خسروی​

دیدگاه خود را اینجا قرار دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *